Žijeme ve virtuálním světě, ať se vám to líbí nebo ne. Díky počítačům a mobilům má většina z nás několik virtuálních přátel, které jsme nikdy neviděli a dost možná ani nikdy neuvidíme. Není se tedy čemu divit, že existují také virtuální kanceláře a virtuální sídla, které nám umožňují tak trochu si vylepšit svou image, která se zejména na vizitkách bude dobře vyjímat.
Firmy poskytující virtuální sídla a kanceláře nám pronajímají své adresy a prostory, někdy také telefonní operátorky, nebo i virtuální sekretářky. Často se také tyto služby doplňují možností se na virtuální adrese skutečně sejít na nějakou dobu, třeba na pracovní pohovor. Výsledkem tedy je to, že si můžete založit firmu, s lukrativní adresou, třeba na Václavském náměstí v Praze, kde se také můžete setkávat se svými zákazníky.
Stinná stránka virtuálních sídel
Často se virtuální sídla využívají jako náhrada P.O.Boxů, které se staly velmi nepopulárními, protože se hodně zneužívaly. No, to se konec konců děje také s virtuálními adresami, na které při nějaké větší aféře klepají novináři a ptají se na to, zda-li zde firma někdy byla, nebo kde jí skutečně sehnat. Takto se totiž dají umě maskovat různé nekalé aktivity. Na rovinu, finanční úřad moc dobře ví, že když je na jednom místě několik firemních adres, že je to velmi podezřelé. Na druhou stranu, to je asi vše co s tím mohou dělat.
Závěr
Žijeme ve fantastickém světě, kde vám k podnikání stačí starý notebook za 5.000,-Kč. To ostatní si prostě pronajmete, či outsourcujete, chcete-li. Nakonec i ready made firmu si můžete pořídit za pár tisícovek. K tomu virtuální sídlo, a nakonec také si můžete udělat virtuální fiktivní osobu. To vše dnes jde. Na jednu stranu to nahrává podvodníkům, ale na druhé straně to významně ulehčuje život začínajícím firmám, které si takto v krátké době za menší finanční obnos mohou zařídit velmi lukrativní image.
1 komentář u „Fantastický svět virtuálních sídel a kanceláří“